Prosinus® pulb.sol. orala 600 mg/12,2 mg 4g N10 Fiterman

Cod produs: 63694
Top sezon
Producator: Fiterman Pharma SRL SC (prod.: Fiterman Pharma SRL SC, Romania)
Tara: Romania
Forma: pulb./sol. orală
Stoc: suficient
90 59 lei
(-10%)
81 24 lei
Beneficii:
8 puncte de loialitate
Livrare gratuită
Caută în farmacii

Prosinus 600 mg/12,2 mg pulbere pentru solutie orala, 10 plicuri

Tratează simptomele de răceală și gripă inclusiv dureri de cap, dureri faringiene, dureri musculare, congestie nazală, febră și frisoane.   

Substanta activa:

Paracetamol si clorhidrat de fenilefrină. Un plic unidoza de 4 g cu pulbere pentru solutie oralà confine paracetamol 600 mg si clorhidrat de fenilefrina 12,2 mg (echivalent la fenilefrina baza 10 mg).

Celelalte componente sunt: acid ascorbic, sucroză (zahär), acid citric annidru, citrat de sodiu, zanarina sodica E 954), aspartam E 951), aroma de lämâie tip 1013043 (preparate aromatizante, substante aromatizante naturale, dextrozà, gum acacia, maltodextrină, butlhidroxianisol (E 320)), dioxid de siliciu coloidal anhidru.

Mod de administrare:

Adulti (inclusiv vârstnici) si copii de 12 ani si peste: se recomanda administrarea continutului unui plic la fiecare 4-6 ore. Nu trebuie administrate mai mult de 5 plicuri in

24 de ore. Medicamentul nu trebuie utilizat mai mult de 3 zile, fără recomandarea medicului.

Continutul unui plic se dizolva intr-o cana cu apa fiebinte (aproximativ 250 de ml) si se bea cand ajunge la o temperatura optima.

Recomandari

A se citi prospectul inainte de utilizare.

A nu se lasa la vederea si indemana copiilor.

A se pastra la temperaturi sub 25°C, in ambalajul original pentru a fi ferit de umiditate.

A nu se utiliza dupa data de expirare inscrisa pe ambalaj.

Mod de eliberare

Medicament care nu se elibereaza pe baza de prescriptie medicala.

Forma de prezentare

Cutie cu 10 plicuri din PAP-PE-AI-PE sau PAP-Extr.LDPE-AI-Extr.LDPE a cate 4 g pulbere pentru solutie orala

Atenționare! Nu trebuie să folosiți informațiile prezente în aceste pagini, în scopul diagnosticării sau tratării oricăror probleme de sănătate sau de înlocuire a medicamentelor și a tratamentelor prescrise de personalul medical autorizat. Toate informațiile din acest site sunt publicate cu scop informativ și pot conține unele erori, vă rugăm să vă ghidați doar după informația din prospect! Rareori informația de pe pagină poate conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate, fi modificat de către producător fără preaviz sau pot conţine erori.

Vezi descrierea completă
Top sezon
Top sezon
Preț produs în pct: 7
Cod produs: 42957
Top sezon
Preț produs în pct: 311
Cod produs: 46236
Top sezon
Preț produs în pct: 25
Cod produs: 52487
Oferte Speciale
Promoție
Preț produs în pct: 604
Cod produs: 52542
RECOMANDĂM
Capsule Anti-Age: Colagen, Acid Hialuronic și Carcinină
În lupta împotriva semnelor îmbătrânirii, inovațiile din domeniul cosmetologiei și nutriției oferă soluții tot mai eficiente și accesibile. Printre aceste soluții, capsulele Anti-Age cu Colagen, Acid Hialuronic și Carcinina se numără printre cele mai populare și apreciate suplimente. Ele promit nu doar o piele mai fermă și mai elastică, dar și o îmbunătățire a sănătății generale a țesuturilor. Haideți să explorăm împreună cum funcționează aceste ingrediente și ce beneficii aduc ele.